Proti euru všemi cestami a bojkot ANOfertu

Předseda Svobodných v rozhovoru opět poukázal na reálný stav ekonomiky svázané hybridem socialismu a korporátního fašismu v uhniji, což je přesně to, co všichni ti, kteří nejsou oslepeni státní propagandou, musí vidět: ekonomika jde kvapem dopryč, i přes stále zoufalejší snahy o falšování statistik jejího stavu a zaměstnanosti je situace obyvatel stále horší, režim nás zadlužuje stále víc a konec je v nedohlednu. Do toho si ANOfert s Burešem v čele ještě zvyšuje podíl biosrágor, jejichž je jediným dodavatelem pro stát (tragikomedie, že?), zatímco samotná uhnije to už opouští, a aby to nebylo málo, stále tlačí euro a pokladny.

I z toho důvodu se velmi rychle rozrůstá nedávno založená skupina pro bojkot Burešova ANOfertu. Nakonec, proč to vlastně kupovat, dotujete to ze svých daní a stejně je to drahé a kvalita je katastrofa, v rohlíku je skoro vše kromě mouky (asi aby Burešovy chemičky měly co vyrábět) a uzeniny jsou plné kdejakých prášků a náhražek a nejblíž masu je v tom většinou separát. Není divu, že stále více lidí nakupuje v Německu, Polsku, tam mají slušné potraviny a to ještě levněji, než u nás. Sám přesedlávám na polské či německé máslo a pak hlavně domácí potraviny z vlastních zdrojů - zelenina, ovoce, vejce, snažím se o mléko a mléčné výrobky; je to úplně někde jinde než ta hromadná výroba a zelená rajčata bůhví odkud.

V boji proti Burešovi, který dlouhodobě jednoznačně deklaruje záměr totálně zničit malé živnostníky a podnikatele, samostatně nemáme šanci, zejména když většina růzdných podnikatelských a hospodářských sdružení je na centrální úrovni zazmrdovaná a plná socanů, kteří jakékoli utahování opasků s pokřikem vítají namísto aby hájili zájmy svých členů. (ačkoli kdo je vlastně jejich členy? žádné malé podnikatele neznám, ti všichni mají plné ruce práce se svým přežitím a nemají čas a prostředky být členy jakýchsi spolků, které stejně jednají proti nim) Ne tak na místní úrovni, proto se nedávno Okresní Hospodářská komora v Jablonci nad Nisou utrhla ze řetězu a ostře odsoudila stál horším směr, kam to tady celé směřuje s patnáctibodovým seznamem toho, co dusí podnikatele.

Ne, že by to vlastně bylo něco nového. Politikouni sice mají spoustu velkohubých prohlášení, ale za posledních 15 let to směřuje postupně od deseti k pěti a od pěti k nule. Právní jistoty? Prosímvás jaké, když jen základní zákony (živnostenský, sociální, zdravotní, daňový řád, občanský/obchodní zákoník) prošly za tu dobu stovkami novel a průměrný čas mezi novelami je tak méně jak měsíc? Takže každou chvilku nějaké změny? To jsou právní jistoty? A jaké zjednodušení kdo přinesl? Co 4 roky hory slibů, ale byrokracie stále roste, daně jako prase a kam se vrtnete, tam chtějí platit cash za to, co jejich práce a nač byli v prvé řadě zřízeni. Kdyby úřady nezaměstnávaly samy sebe navzájem absolutně neužitečnou byrokracií, která je jen ke škodě a ne k užitku, tak mají čas vykonávat těch 5 % prospěšné adminsitrativy. Bodejť by ne, režim slibuje že se postará, vohnouti volají, aby se staral, tak produkuje byrokracii, aby to vypadalo, že něco dělá. Cílem je samozřejmě problém jen zhorší, aby příští várka vyžírků měla do konce věků co „řešit“. A co taky s těmi horami neužitečných parazitů ze všech těch humanitních, ekologických, architektonických a jiných škol, než zaměstnat je jako úředníky, že?

Jediná vize těch smetáků u koryta je si (s kamarády a rodinami) nahrabat a po nás potopa, tak raději žádné vize, ekonomice pomůže vystoupit z uhnije, zrušit dotace, stovky úřadů, daně snížit alespoň o polovinu a pak to teprve pofrčí. Tady bych tedy jabloneckou komoru trochu popostrčil, hlavně probůh ne žádnou „podporu“ podnikání, deset bude makat na to, aby jeden jejich konkurent dostal dotaci na něco, co stejně nikdo nechce? No kde to jsme? Ne, všem stejně - zrušit dotace i daně a pak ať se ukážou ti schopní, jak jim to půjde.

Další informace