Mohammed k hoře

Dnes jsem byl svědkem zajímavé věci. Tragikomičnost situace si uvědomí ti, kdo si pamatují neustálý cyklus pokusů o zákaz nějakých automatů a bufetů ve školách, naposled to zkoušel loni nějaký chytrák přímo ze školství, jestli dokonce né ten ministr (kdo to byl je vlastně irelevantní, za dvě dekády tam nikdo nic dobrého neudělal a je úplně jedno řešit, kdo tam zrovna sedí).

Dětičky ze dvou třetích tříd byly na výletě! Tak je pančitelky vytáhly na Strahov na blok 1. Ve vedru k padnutí výlet s výhledem na rozpadající se strahovský stadion, to byla akce za všecny prachy. Tak trochu doslova, vpadli na blok a zakempovali v tamním snackbaru. Co si dětšičky utíkaly nakoupit je asi každému jasné. Takže nač řešit zákaz automatů na sladkosti, když pak děti dovedou učitelky přímo do kšeftu, aby si tam nakoupily to samé odpadní „jídlo“?

Ne, není to žádné individuální selhání a podobné plky, je další z mnoha dennodenních důkazů toho, že přenášet odpovědnost za svůj život na někoha jiného nefunguje a nikdy fungovat nebude. Pokud chcete děti zdravě stravovat, tak si je musíte sami vychovat. Režim to za vás neudělá, ani ve školkách, ani ve školách ani nikde jinde. Stejně jako vám nezajistí práci, kde bydlet nebo snad bezpečnost. Zákazy nevyřeší vaši neschopnost, tak si to děti koupí jinde, zakázané ovoce víc chutná a dokud nezakážete prodej sladkostí v celém vesmíru, tak si to vždycky koupí, pokud budou chtít. Plus samozřejmě nezdravé jídlo nejsou jen skladkosti. A ještě navíc tu máme otázku, co je vlastně zdravé jídlo, to se mění každých asi pět let podle toho, co zrovna tvrdí poslední jakási studie (a kdo trochu ví jak poslední dobou funguje věda a výzkum, tak to ignoruje úplně, dokud si to nemůže celé sám přečíst a verifikovat…a to může zas leda jiný vědec, ale ten to dělat nebude, protože musí generovat vlastní papírové výzkumy, aby dostal plat).

Státní školství je stále tragičtější, ale ouha! Zkuste si vyučovat dítě doma. Není to zrovna legrace a nejspíš ta samá existence co přišla s osvíceným zákazem automatů se snaží doácí výuku zrušit úplně. To by tak hrálo, aby se děti doma učily kvalitně a bez státní propagandy. Režim si potřebuje vychovat v každé generaci větší množství neschopných lopat, které na něm budou existečně závislé a kterým se pak bude dobře vládnout, nepotřebuje nezávislé a schopné jedince (po novu se tomu tuším říká extrémisty).

Nemáte na domácí výuku čas, protože jste v práci od nevidim do nevidim? Nemáte pak na děti vůbec od rána do večera čas? No tak to se jednak nedivte, že to dopadá jak to dopadá když je strčíte na celý den do odkládací místnosti zvané školka nebo škola. Ale spíš tedy jak to vyřešit? No rozhodně ne zvýšením dávek a nějakým nařizováním časů a platů a já nevím čeho ještě. Toto přesně je to, co nás přivedlo kde jsme a kdy děláte minimálně polovinu svého času na režim. Řešením není režim ještě zvětšit. Nerozumím tomu, kdo se zdravým rozumem pořád věří kdejakým slibům jak to bude lepší když se režimu dají další pravomoce, vznikne dalších pět úřadů, které vám v nejlepším případě nebudou škodit a kdy se zvýší daně. Snad každý vidí, jak to vypadá a kam to směřuje. Chápu leda skalní ultrakomunisty a jidé ideologické zloděje, ale ne běžné pracující lidi, kteří vidí, že to jde od pěti k nule.

Režim je stále zoufalejší ve snaze každého oholit na kost už pomalu za to, že ráno vyleze z postele. Po částečném zruinování trhu se šrotem ve prospěch prá korporací, po zruinování malých lihovarů nastane zruinování malých hospod - prolezl zákaz kouření (co má kdo komu co zakazovat v jeho vlastní hodspodě?) a ještě budou nařizovat cenu nápojů. Že si režim nezkusí teda hospody provozovat sám, ne? Aha, to už tu vlastně bylo a za 40 let došly cizí prachy. A teď to taky není žádná sláva, režimní pojišťovna v mínusu pět miliard, dovedete si představit, jak by dopadla režimní banka?

No teď už začínají ukradené peníze docházet také (protože daně nejsou nic jiného, než loupež), tak nám Bureš protlatil likvidaci malých živnostníků pod záminkou, že se vybere víc daní. Už teď říkám, že se nevybere nic a skončí to obrovskou dírou, protože ty desetitisíce zruinovaných živnostníků a malých podnikatelů ještě půjdou na dávky. A celá ta sranda bude naprosto tragická, dělám teď pár dnů s tou slavnou datovou schránkou a vidím moc dobře, proč jsem se tomu roky vyhýbal. Je to naprostá tragédie, jako všechny státní systémy, a takto to vytvořit mohlo jen masochistické pako, které má radost z toho, jak se tím lidí denně ničí. Práce není a nebude, režim nedokáže zajistit nic, naopak všechno jen ničí, protože práci dávají právě malí podnikatelé a ne úředník od stolu. Prošlo to elektronické fašistické evidenční svinstvo a aby to bylo just do extrému, tak podobně jako u šrotu, když to neprošlo zákonem, tak se to udělá vyhláškou (a bude se jen čekat, kdo to shodí u soudu).

Ultraestébák bureš tak hodlá zřídit nejen on-line systém pro udavače (kde je největší srandou to, že to nebude zas až tak anonymní), ale ještě tomu zbytku živnostníků nařídit, aby ty jeho bláboly povinně vyvěšovali v obchodech a na e-shopech. Samozřejmě s naprosto vágní a gumovou definici zakládající právo berňáku kdykoli vás jakkoli pokutovat, protože ouřada si tu gumovou pokutu nějak odůvodní vždycky. Řeším pár správních řízení a to, co produkují lidi, kteří to dělají denně jako svou práci a měli by tomu rozumět, není ani k smíchu, to je k pláči. Jak říká v rozhovoru Dušek, soudci a úředníci sami přiznávají, že tomu nerozumí, ale nic jim nebrání na základě ničeho lidi posílat do kriminálu a ničit jim životy (protože pokud si ouřada na berňáku zamane, kdykoli zruší jakéhokoli menšího podnikatele a nic proti tomu neuděláte, dávno tam platí presumce viny; ústava? ale kdež, to je toaletní papír).

Sami jste to chtěli, budete to mít. Sníží vám plat, vyhodí vás z práce? Zvolili jste si to. Zkrachují vám všechny malé obchody v ulici a budete muset pro rohlík z prášku jezdit do megamarketu? A ještě vás po cestě seberou opicejní chmatáci a oberou o pár tisíc, zatímco když se na jakýkoli úřad obrátíte o pomoc, tak se na vás vykašlou? Zvolili jste si to.

Další informace