Burešsterstvo opět lže, přitom lidem nutí další povinnosti

Tak máme za sebou tu první naprostou zbytečnou byrokratickou buzeraci zvanou kontrolní hlášení a už se začínají ozývat oborové organizace, že (jako obvykle) režim, tentokrát v podání burešsterstva, lže, až se mu od huby práší. Údajné (přímé) náklady na tuhle fašistickou habaďůru měly být dle samotného burešsterstva téměř miliarda a půl, což je teda slušná pálka za naprosto zbytečné papírování, které z těch firem a živnostníků-plátců opravdu nepotřebuje ani jedna. V reálu to ale bude násobně víc, účetní sami potvrzují, že náklady na implementaci byly až 100k (na certifikovaného účetního nebo firmu). Následkem toho zdražují a zákazníky to přijde i na desítky tisíc ročně navíc.

Je tedy dobře, že se konečně ve větší míře ozývají názory, které v podstatě kodifikují veřejné tajemství. A sice že to je jenom nástroj k tomu, jak „narovnat“ podnikatelské prostředí směrem ke korporacím. Protože jak mohokrát fašista Bureš prohlásil, živnostníci a malé firmy jsou póvl a základem státu jsou přece velké korporace. Ano, vivat Mussolini, že.

A mimochodem, jen tak bokem v debatě na ČRo Plus jsem se dozvěděl, že pan budustátvéstjakofirmu se nám podílí na zvýšení podílu státních povalečů a škůdců o dalších více než 20000 kusů za rok 2015 a 2016. Oblíbená mantra policistéhasičiučitelé mě opravdu nebere, protože to, co jsou opicajti za škodnou, vidíme dnes a denně. Mě v životě opravdu pomohlo asi tolik opicistů, že bych to spočítal na prstech jedné ruky. Naopak je to samá šikana, buzerace, křivá obvinění. A jestli už náhodou občas někdo ze skutečných pachatelů trestných činů (osobní zkušenost mám se zloději) projde až soudním systémem, tak odškodnění poškozených veškeré žádné a ještě jde pachatel na státní hotel i za peníze poškozeného.

Hasiči? Kolik z nich opravdu skončí ve výkonu, a kolik budou další úředníci, udělující buzerační pokuty za nesmysly jako povinné hlásiče a v novostavbách, revize hasicích přístrojů a pravděpodobně desítky dalších buerací, o kterých většina lidí ani neví, že spadají do kompetencí hasičů? O učitelích bych nemluvil vůbec, úpadek školství je jasně vidět, lepší by bylo zřídit stánky na udělování titulů vedle stánků na párk v rohlíku a kdo opravdu chce něco vědět, tak ten půjde o dveře vedle, ale radši se to nemusí jmenovat škola. Ale taky co se ti lidi mají naučit, když je jim do hlavy nalívána hlavně zelená, pravdoláskařská/multikulti a socialistická propaganda, případně v lepším případě akorát stovky státních zákonů a norem (a to i v případě skutečně odborného vzdělání)?

Nebude to tedy dlouho trvat a v této zemi bude víc státních budižkničeml, než zaměstnanců v soukromém sektoru. A to pomíjím to, kolik z nich v tom soukromém sektoru orpavdu něco dělá, a kolik se opět jen veze na státu.

Další informace